Збільшення виплат за службу по контракту: Шмигаль пояснив ситуацію

Заробітну плату військових Україна оплачує сама зі своїх податків.

Усі виплати українським військовим здійснюються з українського бюджету. Збільшити виплати за службу по контракту, як це зробила Росія, можливо лише за умови, що вдасться зібрати більше податків.

На цьому наголосив міністр оборони України Денис Шмигаль в інтерв’ю ВВС.

За його словами, станом на сьогодні Україна віддає захисникам усе, що збирає до бюджету.

«Сьогодні Україна збирає порядку 50 мільярдів доларів податками. І це наш внесок як держави в війну», — пояснив міністр.

При цьому він додав, що Росія витрачає на війну 120+ мільярдів доларів.

«Для того, щоб тримати фронт, ми маємо тратити не менше. Якщо ми хочемо вигравати, маємо тратити більше. Зі 120 мільярдів 50 плюс дає Україна, 60-70 дають партнери», — зазначив Шмигаль.

Український міністр зауважив, що під час засідання «Рамштайну» йшлося про те, що наступного року Україна буде потребувати 60 мільярдів доларів від партнерів, щоб протистояти російській агресії.

«Заробітну плату військових Україна оплачує сама зі своїх податків. Якщо зможемо збирати більше податків, зможемо платити більшу зарплату. Станом на сьогодні ми все, що збираємо, все віддаємо нашим військовим», — повторив він.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський повідомив про наміри звернутися до європейських партнерів із проханням допомогти фінансово у питанні підвищення грошового забезпечення для українських військових.