ВРУ прийняла у першому читанні закон про видобуток бурштину

Верховна Рада України прийняла за основу проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо урегулювання питання видобутку бурштину.

Законопроєкт №2240 у першому читанні підтримали 342 народні депутати. Об этом сообщает infounion.in.ua со ссылкой на СМИ.


Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель зазначив, питання видобутку бурштину набрало критичних масштабів.


ʺМи всі знаємо, яку велику шкоду створює незаконний видобуток бурштину – порушення цілісності геологічних пластів, збіднення бурштиноносних надр, знищення лісів, трав’яного покриву і родючого шару ґрунту. А серед економічних наслідків – недоотримання митних зборів, загальнодержавних та місцевих податків. Ця ситуація набрала критичних проявів за останні п’ять років та потребує негайного вирішення. Тому прийняття запропонованого проєкту спростить процедуру отримання спеціального дозволу на користування надрами, що стимулюватиме здійснювати діяльність з видобування та реалізації бурштину у законодавчому полі. І як наслідок, збільшить надходження до державного і місцевих бюджетів та сприятиме штучному відновленню родючості ґрунтів і рослинного покриву після техногенного порушення природи.


Законопроєктом передбачаються наступні положення:


1) запроваджується єдиний спеціальний дозвіл на розвідку з правом видобування бурштину строком на 5 років на ділянки до 10 га, які будуть продаватись шляхом проведення прозорих електронних аукціонів на платформі ProZorro;


2) подаються документи на отримання, продовження спеціальних дозволів на користування надрами, їх переоформлення, внесення до них змін (у тому числі до програми робіт) в електронній формі через електронний кабінет;


3) врегульовуються земельні питання доступу до покладів бурштину шляхом встановлення права земельних сервітутів та визначення окремої статті 971 Земельного кодексу України для проведення розвідувальних та видобувних робіт покладів бурштину на порушених землях;


4) вводиться сувора відповідальність за недотримання вимог рекультивації землі та обов’язок компенсації понесених втрат;


5) прибирається низка дублюючих та архаїчних погоджень для покладів бурштину (зокрема, гірничий відвід та дозвіл на зняття родючого шару);


6) вводиться кримінальна відповідальність за незаконне видобування корисних копалин та адміністративна відповідальність – за порушення встановлених законодавством обов’язкових вимог щодо видобутку корисних копалин.


Питання врегулювання видобутку бурштину передбачає внесення відповідних змін до Кодексу України про надра та Земельного кодексу України.


Нагадаємо, що законопроєкт розроблений на виконання Указу Президента України ʺПро невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупціїʺ.

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/vru_pryynyala_u_pershomu_chytanni_zakon_pro_vydobutok_burshtynu_330593.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя